Leisti

Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pasirašė 70 mln. eurų vertės paskolos sutartį, skirtą Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų modernizavimui.

15 metų trukmės paskola finansuos trijų pagrindinių Lietuvos oro uostų atnaujinimą. Modernizacija pagerins paslaugų kokybę ir užtikrins efektyvesnę bei saugesnę oro uostų veiklą.

„Infrastruktūros atnaujinimas Lietuvos oro uostams leis prisitaikyti prie ateityje augsiančio keleivių srauto, kai COVID-19 pandemija bus sukontroliuota“, – sako NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normanas.

Projekte numatyta atnaujinti esamą Kauno oro uosto terminalą, Vilniuje pastatyti naują išvykimo terminalą bei atnaujinti esamą atvykimo terminalą. Užbaigus projektą, pagrindiniame šalies oro uoste bus galima aptarnauti daugiau nei dvigubai daugiau keliautojų – jo pajėgumai išaugs nuo 3,5 mln. iki 7,8 mln. keleivių per metus.

Paskolos lėšos taip pat bus skiriamos visų trijų oro uostų aerodromų modernizavimui, taip pat kilimo tūpimo tako rekonstrukcijai Palangoje.

 „Visos investicijos į Lietuvos oro uostų tinklo infrastruktūros gerinimą yra planuojamos taip, kad atsipirktų per 10-15 metų laikotarpį. Svarbu paminėti ir tai, kad esamos infrastruktūros plėtra ir atnaujinimas yra viena iš dviejų pagrindinių mūsų veiklos strategijos krypčių, strategija apima esamo tinklo plėtrą ir pasiruošimą ateičiai (naujo oro uosto galimybei)“, – teigia Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis.

Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai valdo Vilniaus (VNO), Kauno (KUN) ir Palangos (PLQ) tarptautinius oro uostus. Praėjusiais metais įmonė aptarnavo 6,5 mln. keleivių – 5 mln. Vilniuje, 1,2 mln. Kaune ir 0,3 mln. Palangoje.

Šiaurės investicijų bankas (NIB) yra tarptautinė finansinė institucija, priklausanti aštuonioms šalims narėms: Danijai, Estijai, Suomijai, Islandijai, Latvijai, Lietuvai, Norvegijai ir Švedijai. Bankas finansuoja privačiuosius ir viešuosius projektus šalyse narėse ir už jų ribų. NIB turi aukščiausią įmanomą pirmaujančių kredito reitingo agentūrų „Standard & Poor’s“ ir „Moody’s“ suteiktą kredito reitingą – „AAA/Aaa“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 09 28

Susijusios naujienos

Naujasis išvykimo terminalas Vilniaus oro uoste iš arčiau: apie projekto būtinybę, inovacijas keleivių patirčiai gerinti ir kas laukia jį pastačius ateityje
Plačiau
2022 metais Lietuvos oro uostuose įdarbintas rekordinis skaičius darbuotojų, šiais metais - dešimtys naujų darbo pasiūlymų
Plačiau
Vilniaus oro uoste pradėtos naujo išvykimo terminalo statybos: startavo visai Lietuvos aviacijai strategiškai svarbus projektas
Plačiau
Lietuvos oro uostų keleivių terminaluose pristatyti nauji ir automatizuoti defibriliatoriai: instruktoriai mokys keleivius padėti
Plačiau
Atgal