Leisti

Atostogoms su atžalomis besiruošiantys tėvai dažnai su nerimu laukia skrydžio lėktuvu. Ne paslaptis, kad vaikams, ypač jaunesnio amžiaus, nusėdėti vienoje vietoje nėra lengva, ką jau kalbėti apie kelias valandas trunkantį skrydį. Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, kelionei ruošiantis iš anksto, ji gali praeiti sklandžiai – tam tereikia pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

Suplanuokite užsiėmimų skrydžio metu

Geriausias būdas, kaip palengvinti skrydžius su vaikais, yra iš anksto pasirūpinti veiklomis, kuriomis galima užsiimti skrydžio metu. Paprasčiausias ir greičiausias būdas tai padaryti – apsilankyti knygyne ar kitoje parduotuvėje, kurioje galima rasti spalvinimo bei lipdukų knygelių, spalvotų pieštukų ar flomasterių, taip pat daug vietos neužimančių kelionių dydžio žaidimų, pavyzdžiui, vaikų mėgstami „Uno“, „Connect 4“, „Guess Who“ ir kt.

Pasirūpinkite užkandžiais

Turbūt visiems tėvams, auginantiems mažamečius vaikus, teko susidurti su situacija, kai tik pasiekus oro uostą ar atsisėdus laukti skrydžio atžala jau pradeda žvalgytis po saldumynų skyrius. Tam, kad pavyktų to išvengti, sveikais užkandžiais pasirūpinkite iš anksto – į kuprinę įsidėkite šviežių vaisių ir uogų, riešutų, batonėlių, suteptų sumuštinių ar kitų maisto produktų, kuriuos įprastai valgo jūsų vaikas. Nepamirškite, kad kelionės metu būtina pasirūpinti vandeniu, kuris būtinas tinkamam hidratacijos lygiui palaikyti.

Apsaugokite ausis kylant orlaiviui

Kaip ir daugeliui suaugusiųjų, nemaloniausia skrydžio dalis vaikui – lėktuvo pakilimo ir nusileidimo metu. Tuo metu dėl staigaus atmosferos slėgio padidėjimo arba sumažėjimo tarp vidurinės ausies ir išorės, ausys gali užgulti arba pradėti skaudėti. To išvengti nėra sudėtinga – prieš kelionę pasirūpinkite ledinuku ar kitu čiulpiamu saldainiu, itin efektyvus būdas yra pasirūpinti ausinėmis (gali būti jūsų ar specialiai atžalos ausims pritaikytos), kurios padės blokuoti variklio triukšmą kylant ar leidžiantis orlaiviui.

Skrydžiui tinkami drabužiai

Ruošdami bagažo turinį, gerai apgalvokite ne vien atostogoms tinkamus drabužius, bet ir apie patogų aprangos derinį skrydžiui. Tam tinkamiausi minkšti, patogūs, patartina tamsios spalvos drabužiai, kurie leistų atžaloms lengvai judėti. Pasirūpinkite ir atsarginių drabužių komplektu, skirtu visiems šeimos nariams. Jį galite laikyti rankiniame bagaže – tokiu atveju būsite ramūs, kad poreikiui esant, drabužius galite pakeisti švariais. Pagalvokite ir apie tai, kad skrydžio metu gali pasidaryti šilta, tad papildomi marškinėliai nepamaišytų. Gali nutikti ir priešingai – tokiu atveju įsidėkite storas kojines ir nedidelę antklodę.

Nesėdėkite vietoje

Nors egzistuoja įvairių nuomonių, ar verta leisti vaikams vaikščioti skrydžio metu, praktika rodo – jei skrydis tęsiasi ilgiau nei kelias valandas, jaunesnio amžiaus vaikams tai gali tapti sunkiai pakeliamu išbandymu. Tai pakeisti nėra sudėtinga – paskatinkite vaiką reguliariai atsistoti, praeiti lėktuvo salonu. Visgi prisiminkite, kad gali pasitaikyti laiko atkarpų, kai to bus negalima daryti, pavyzdžiui, orlaivio kilimo ir tūpimo, turbulencijos metu.

Visada gelbstintys – mobilieji įrenginiai

Galiausiai, prieš skrydį nepamirškite pilnai pakrauti turimų mobiliųjų įrenginių, kurie ypatingai praverčia ilgesnės trukmės kelionėse. Ten įrašyti animaciniai filmukai ir žaidimai vaikams yra priemonė, kuri gelbsti tada, kai vaikai nebenori užsiimti piešimu, spalvinimu ar įprastais žaidimais. Beje, įrenginius galite pasitelkti ir edukaciniams tikslams, įsirašant tam skirtas programėles. Pavyzdžiui, žaidimas „Logikos šalis vaikams”, kurio metu lavinamas loginis mąstymas ir matematiniai įgūdžiai, „Pažink pinigus” supažindina vaikus su pinigais ir kartu moko, kaip atsakingai su jais elgtis. Žaidimo pagalba galima gilinti užsienio kalbos žinias, tam tinkamas žaidimas „Anglų kalba vaikams”.

Ką žinoti prieš skrydį?

Prieš skrisdami į pasirinktą atostogų šalį, nepamirškite detaliai pasidomėti joje galiojančiais saugumo reikalavimais – kokios taikomos saviizoliacijos taisyklės, ar atvykus prašoma pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, kokios išimtys taikomos pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems asmenims ir kt. Be to, nepamirškite, kad daugelis šalių prašo pateikti keleivio atvykimo formas, kurias būtina užpildyti dar prieš atvykstant.

Detalesnę informaciją apie Lietuvos oro uostuose vykdomas tiesiogines kryptis ir skirtingų šalių taikomus reikalavimus keliautojams - galite sužinoti specialiame polapyje www.vno.lt/kryptys

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 2020 metais Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln. keleivių ir 30 tūkst. skrydžių.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 10 25

Susijusios naujienos

Laukia pokyčiai Vilniaus oro uosto eismo schemoje: nuo 2024 metų pradžios pradedama parkavimo ir eismo schemos rekonstrukcija
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Naujovė Vilniaus oro uoste: užsisakyti norimą patiekalą galima dar namie, o atsiimti prieš pat skrydį oro uoste
Plačiau
Atgal