Leisti

Lietuvos oro uostai (Vilniuje, Kaune ir Palangoje) yra puikus pasirinkimas ne tik aviacijos veiklai, tačiau ir žymiai platesnio spektro verslų kūrimui. Čia veikia dešimtys įvairių verslų, kurie sėkmingai rado nišą nuolat judančiuose oro uostų miesteliuose – nuo prekybininkų iki maitinimo operatorių, nuo automobilių nuomos iki meno galerijų, nuo viešbučių iki originalių pramoginių projektų.  

Galbūt turite verslo idėją, kuri gali sėkmingai veikti oro uoste? 

Tūkstančiai kvadratinių metrų aikštelių lauke ar prekybiniai plotai terminalų viduje, įvairūs pastatai ir visa kita infrastruktūra, kurią oro uostai nuolat modernizuoja – visa tai vos per keletą dienų nuo idėjos pateikimo gali tapti Jūsų nuolatine verslo vieta ir pradėti kurti naują sėkmės istoriją

„Verslodromas“ yra elektroninė platforma, kuri sujungia visų trijų oro uostų komercinės veiklos galimybes ir vienoje vietoje pateikia daugelį atsakymų apie tai, kodėl verta kurti verslą oro uostų teritorijose. Jei turite norą ir idėją verslui oro uoste – susisiekite per registracijos anketą, oro uostų specialistai mielai konsultuos ir padės Jūsų idėjai tapti realybe.  

Daugiau informacijos apie galimus išsinuomoti plotus rasite DUK dalyje žemiau. O detalius nuomojamų objektų sąrašus pamatysite paspaudę ant oro uostų nuotraukų žemiau.

 

Šiuolaikiniai oro uostai yra tūkstančių žmonių traukos centrai, kuriuose palaipsniui augant keleivių skaičiui – plečiasi ir poreikis įvairioms paslaugoms, smagesniam laiko praleidimui, originaliems įspūdžiams, o gal tiesiog ramiam poilsiui prieš ar po kelionės. 

Vis dėlto Jūsų būsimi klientai nebūtinai turi būtų suplanavę kelionę, kad galėtų naudotis Jūsų paslaugomis – nes oro uostas daugiau nei tik kelionės ir keleiviai, tai miesto dalis. Esame įsitikinę, kad oro uostas kaip vieta yra labai gerai žinoma ir lengvai pasiekiama visiems, todėl Jūsų verslui įsikūrus čia – bus patogu ir paprasta veikti. Originali lokacija bus didelis privalumas!

Lietuvos oro uostai – patikimas verslo partneris. 

Projektas vyksta 3-imis paprastais žingsniais:

  1. Užpildote registracijos anketą žemiau puslapyje. 
  2. Su jumis susisieks atsakingi oro uostų darbuotojai ir aptars projekto vykdymo detales. 
  3. Viską suderinus bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis ir projektą bus galima vykdyti.  

Daugiau informacijos el. paštu [email protected].


Idėjos registracijos forma


Informacija apie projektą, terminus ir kiti dažnai užduodami klausimai:

[[#ex]]

1. Kokius objektus galiu išsinuomoti?    

Objektai yra Vilniaus (VNO), Kauno (KUN) ir Palangos (PLQ) oro uostuose. Objektų sąrašas apima automobilių stovėjimo aikšteles, patalpas oro uostų terminaluose, sandėliuose ir kt. 

Nurodyti objektų nuomos terminai yra preliminarūs, gali keistis priklausomai nuo kliento poreikių ir idėjos potencialo.

Detalų objektų sąrašą rasite paspaudę ant nuorodų:


2. Kokią veiklą galiu vykdyti išnuomotame objekte? 

Kviesdami teikti idėjas, tikimės kūrybiškumo, plataus ir nestandartinio požiūrio, alternatyvių oro uosto turto panaudojimo variantų.

Oro uostų aplinkoje galima surasti sprendimų vykdyti bet kokią teisės aktų leidžiamą ir skrydžių saugai bei aviacijos saugumui rizikos nekeliančią veiklą. Žinoma, prioritetą skirsime naujoms, oro uostuose dar neįgyvendintoms idėjoms.

Idėjos dėl tradicinių paslaugų, tokių kaip automobilių stovėjimo paslaugos, automobilių nuoma ir pan. jau seniai oro uostuose teikiamų paslaugų, nebus vertinamos. Svarbu paminėti, kad nuomojamų objektų subnuoma negalima. 


3. Kaip bus apskaičiuojama nuomos kaina? 

Nuomos ar paslaugų kaina bus apskaičiuojama,  atsižvelgiant į idėją, įvertinus įgyvendinimo kaštus, Valstybės turto nuomai taikomus minimalius įkainius ir komercinį idėjos gyvybingumą. Preliminarios kainų indikacijos Lietuvos oro uostų filialuose (VNO, KUN, PLQ): 

Administracinių patalpų nuoma  5-25 Eur/kv.m./mėn + komunaliniai mokesčiai 
Lengvojo automobilio stovėjimo vieta  35-95 Eur/mėn./už 1 vietą
Laikinos prekyvietės eksploatavimo mokestis  nuo 50 Eur/kv.m./mėn +  komunaliniai mokesčiai 
Reklamos ploto nuoma 250-2 000* Eur/mėn.
Pavyzdys:
Reklaminė šviesdėžė (2,40x1,15m) atvykimo galerijoje - 350 Eur/mėn.
2 lauko ekranai + 2 ekranai bagažo atsiėmimo salėje - 1350 Eur/mėn.
6 video ekranai ant kolonų, išvykimo laukimo salėse - 1890 Eur/mėn.
*video ekranams – 10 sek. trukmės video 50 sek. takelyje, transliacijos 24/7
Renginio, filmavimo, fotosesijos mokestis  Renginys konferencijų centre: 50-200* Eur/val + PVM
Fotosesija ar filmavimas: 100-800* EUR/val + PVM
*kaina nustatoma pagal projekto apimtį

Įkainiai lentelėje nurodyti be PVM.

 


4. Idėjų atrankos procesas, konfidencialumas

Kaip bus vykdomas idėjų atrankos procesas? 

Visos gautos užklausos su idėjomis registruojamos, susisiekiame su jų teikėjais išsigryninti idėjos koncepciją, abiejų šalių lūkesčius ir galimybes. Vertinamos visos idėjos, kurios yra komerciškai gyvybingos, siekiant abipusės naudos. Jeigu dėl to paties objekto yra daugiau nei vienas susidomėjęs, prioritetas teikiamas potencialiai didžiausiai gaunamai vertei, tačiau tęsiamos derybos dėl galimų alternatyvų. Priklausomai nuo to, ar idėjos projektas trumpalaikis ar ilgalaikis, gali būti pasiūlyta idėją įgyvendinti vėliau, jei jau yra sudaryta sutartis dėl kokios nors idėjos, o ji yra trumpalaikė. Esant ilgalaikiams projektams susijusiems su patalpų nuoma, vykdomi viešieji konkursai, kai potencialūs dalyviai susipažįsta su sąlygomis ir gali dalyvauti visi, kurie atitinka jas ir nori vykdyti veiklą. 

Kiekvieno idėjos autoriaus paraiška bus vertinama LOU, o su jos autoriumi susisiekta per 1 darbo dieną nuo jos gavimo.  

 

Kaip sužinosiu ar mano idėja atmesta ar pasirinkta? 

Su kiekvienu idėjos autoriumi bus susiekta asmeniškai bei suteikta informacija apie idėjos patvirtinimą ar atmetimą. 

 

Kas bus, jei bus kelios labai panašios idėjos? 

Prioritetas teikiamas didžiausią finansinę naudą generuojantiems projektams, tačiau bus ieškoma ir siūlomos alternatyvos idėjos įgyvendinimui, pvz. siūlomas kitas objektas, ar kitas laikotarpis projekto įgyvendinimui. Turime tikslą būti atviri verslui ir ieškoti būdų bendradarbiauti. 

Jei idėjos įgyvendinimui bus reikalingas viešasis konkursas, jame galės dalyvauti visi, atitinkantys sąlygas. 

 

Ar galima siūlomą idėją įgyvendinti visuose oro uostuose ar reikia pasirinkti kuriame? 

Taip, bendradarbiavimas galimas tiek viename tiek visuose filialuose. Pildant paraišką reikia nurodyti kuriuose oro uostuose norėtumėte įgyvendinti idėją. 

 

Ar bus užtikrintas mano idėjos konfidencialumas? 

LOU viešai neskelbs gautų idėjų, kol jų statusas dėl įgyvendinimo nebus patvirtintas. Informacija apie sutartis ir vykdomus projektus gali būti viešinama abipusiu šalių sutarimu siekiant pasidžiaugti sėkmingu bendradarbiavimu ir pasidalinti jo rezultatais viešojoje erdvėje. Įmonės veiklą reguliuojančioms, audituojančioms ir kitaip prižiūrinčioms įstaigoms informacija teikiama kaip tai reglamentuoja LR teisės aktai. 


5. Kokios galimos bendradarbiavimo sutarties formos? Kiek užtrunka sutarties pasirašymo procesas? 

Mūsų tikslas šiame etape – surasti partnerius, kurių verslo idėjos oro uoste pritaptų geriausiai. Pateikite savo viziją, o mes įvertinsime, kaip tai būtų galima įgyvendinti ir koks bendradarbiavimo būdas gali būti pritaikytas konkrečiu atveju.

Esame Valstybės turto valdytojai, todėl turime labai atsakingai įvertinti visus su idėjos įgyvendinimu susijusius teisės aktus ir parinkti skaidrią ir tvarią partnerystės formą, bet tuo pačiu esame lankstūs ir ieškome geriausio sprendimo, operatyviai reaguojame, padedame savo partneriams pasiekti tikslų. 

Mūsų pagrindiniai sutarčių tipai ir jų ypatybės: 

Sutarties tipas Kam skirta?  Kiek laiko užtrunka pasirašymas?  Kokia sutarties maksimali trukmė?  Ar reikalingas viešas konkursas? 
Transporto priemonių stovėjimo paslaugų sutartis  Automobilių stovėjimo aikštelių (ar dalies jų ploto) nuoma, kai plotas reikalingas sandėliavimui, kaupimui, laikymui.  Iki 3 d. d.  Pagal poreikį, maksimalios trukmės nėra Ne
Mobilios prekyvietės eksploatavimo sutartis  Trumpalaikis komercinių paslaugų teikimas mobilioje (kioskas, mikroautobusas, kt. laikinas ir mobilus objektas) prekyvietėje iki 5 kv. m. patalpų viduje arba iki 20 kv. m. lauke.
Galimos vietos mobilioms prekyvietiems pažymėtos geltonai oro uostų žemėlapiuose - Vilniaus, Kauno, Palangos
Iki 3 d. d.  6 mėnesiai Ne
Valstybės materialaus turto nuomos sutartis  Patalpų nuoma viduje – terminale.   2-4 savaitės  Pagal poreikį, bet ne ilgiau nei 10 metų Taip
Reklamos paslaugų sutartis  Reklamos plotų nuomai oro uosto erdvėse (atvykimo/išvykimo terminaluose bei lauke) plačiau: reklama.ltou.lt Iki 3 d. d.  Pagal poreikį, maksimalios trukmės nėra Ne
Renginių organizavimo paslaugų sutartis  Renginio vietos nuomai, komerciniams renginiams, asmeninėms šventėms, fotosesijoms, filmavimams ar įvairaus pobūdžio projektams.  Iki 3 d. d.  Iki 30 dienų Ne

6. Kaip vyksta viešasis nuomos konkursas? 

Suformavus konkurso sąlygas bei sutarties projektą, konkurso skelbimas bei reikiami dokumentai yra patalpinami LOU internetinėje svetainėje ir Facebook paskyrose (Vilniaus, Kauno, Palangos). Potencialiems rinkos dalyviams yra suteikiamos 2 savaitės, kurių metu galima apžiūrėti patalpas, teikti klausimus susijusius su konkursu, bei užpildžius paraišką per nurodytą laikotarpį ją pateikti LOU administracijai. Gavus dalyvių paraiškas, oro uosto komisijos posėdyje atplėšiami vokai su paraiškomis bei vertinamos paraiškos, skelbiamas laimėtojas bei inicijuojamas sutarties pasirašymas. 

 

Jeigu norėsiu išsinuomoti patalpas esančias pastatų viduje, kokius dokumentus reikės pateikti norint sudalyvauti viešajame nuomos konkurse?  

Dažniausiai reikalaujami dokumentai: juridinio asmens registracijos pažymėjimo kopija, juridinio asmens įstatų kopija ir jeigu yra nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai, pateikti tai įrodančius dokumentus. Detalesnė informacija bus pateikta konkurso skelbime. 


7. Ar visais atvejais reikalingas viešasis nuomos konkursas? 

Konkursas bus reikalingas visais atvejais, kai idėja yra ilgalaikė ir jos įgyvendinimui reikia sąlygų, kurias suteikia tik valstybės materialiojo turto nuomos (žr. 5 klausimą) sutartis, įgyvendinimui reikia objekto (patalpų) ilgesniam laikui nei 1 mėnuo. 


8. Ar nuomojami objektai yra paruošti eksploatacijai? Ar galiu įsirengti patalpas, papildomą įrangą ir kt. pagal poreikius? 

Kiekvieno objekto būklę ir aprašą su pagrindine informacija galima rasti objektų sąraše (Vilniaus, Kauno, Palangos). Objektų pritaikymas konkrečios veiklos vykdymui labai priklauso nuo pačios idėjos, jos specifikos, techninių galimybių bei objekto pajėgumų (Pvz. Elektros galios).  Objektų pritaikymo techniniai klausimai būtų sprendžiami kartu su idėjos autoriumi antrame etape, atrinkus idėją. Įrengimo darbai bei papildoma įranga gali būti įrengta paslaugų teikėjo lėšomis, iš anksto suderinus su Lietuvos oro uostais. Objektus galima apžiūrėti gyvai, užpildžius užklausos formą nurodant poreikį konkrečiame oro uoste (Vilniaus, Kauno ar Palangos).   


9. Kuo skiriasi objektai kontroliuojamoje ir nekontroliuojamoje zonose? 

Į objektus, esančius kontroliuojamoje zonoje, patekimas galimas tik asmenims, kurie turi oro uosto nuolatinius asmens leidimus ir atlikus saugumo patikrą, kurioje naudojama rentgeno įranga. Kontroliuojamoje zonoje taikomi griežti Skrydžių saugos ir aviacijos saugumo reikalavimai, kuriuos privaloma išpildyti įgyvendinant idėją. 

Nekontroliuojama zona apima visas viešas erdves, į kurias gali patekti visi ir nėra reikalingi asmens leidimai. 

Informaciją apie oro uosto nuolatinius asmens leidimus galite rasti čia.

[[#ex]]

Sėkmingai Lietuvos oro uostuose įgyvendinti netradiciniai projektai

aero kinas Vilniaus oro uoste

AEROKINAS

Pirmojo karantino metu Vilniaus oro uostas tapo kino mėgėjų vieta – „Kino pavasaris“ čia įgyvendino autokino projektą pavadinimu „Aerokinas“.  Buvo surengta 58 filmų 84 seansai ir sulaukta net 17 800 žiūrovų. Apie projekto sėkmę parašė daugiau nei 50 šalies bei 400 užsienio portalų, tokių kaip: The New York Times, BBC Radio 4, Euronews, Bored Panda bei daugybė kitų. 

amres art potyrių erdvė Vilniaus oro uose

„Amres Art“ potyrių erdvė

Padidintas prekės ženklo žinomumas ir sukurta nestandartinė erdvė keliautojams, kurie mielai į ją užsuka laukdami skrydžio. 

ice dunes ledų vežimėlis Vilniaus oro uose

„Ice Dunes“ ledų vežimėlis

Atostogas pradėti nuo ledų porcijos buvo puiki idėja, kurią Vilniaus oro uoste įgyvendino „Ice Dunes“ ledai čia išvykimo terminale pastatę ledų vėžimėlį. Tai puikus pavyzdys, kaip klientai gali integruoti savo prekės ženklą į oro uosto gyvenimą ir pagerinti keleivių patirtį. 

Mega kampanija Kauno oro uoste

„Mega“ kampanija

Džiaugiamės jau daugiau nei tris metus trunkančia partneryste su prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“. Šiuo atveju įgyvendinome nestandartinę idėją puikiai matomą per Kauno oro uostą keliaujantiems keleiviams bei juos atlydintiems ir pasitinkantiems artimiesiems.

Gjensidige lagaminas Vilniaus oro uoste

,,Gjensidige“ kampanija 

Sėkmingas „Gjensidige“ draudimo bendrovės bendradarbiavimas su pavežėjimo paslaugas teikiančia įmone BOLT, kurios metu keleiviai galėjo pasinaudoti specialiu BOLT pasiūlymu paslaugai. Ši reklaminė kampanija padėjo „Gjensidige“ pritraukti naujų klientų. 

Žurnalo Moteris fotosesija oro uoste

Žurnalo „Moteris“ viršelio fotosesija

Žurnalas „Moteris“ savo leidinio viršeliui pasirinko netradicinę erdvę - Vilniaus oro uosto peroną. Taip jie parodė, kad aviacija ir mada – puikus derinys, o neįprastas lokacijos pasirinkimas – atneša puikius rezultatus. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 09 14
Atgal